Daniel Chitoiu - ministru de Finante

chitoiuDaniel Chiţoiu, Viceprim-ministru, Ministrul Finanțelor Publice in Cabinetul Ponta II (din 2013). CV-ul publicat pe siteul Guvernului:

Data naşterii 11 iulie 1967
EXPERIENŢĂ PROFESIONALĂ

• 07.05.2012-21.12.2012 - Ministrul Economiei, Comerţului şi Mediului de Afaceri;
• 07.05.2012 – prezent - Deputat, membru al Comisiei pentru buget, finanţe şi bănci din Camera Deputaţilor;

• 18.12.2008 – 07.05.2012- Deputat în Parlamentul României, Vicepreşedinte al Comisiei pentru buget, finanţe şi bănci din Camera Deputaţilor;

• 04.04.2007 – 17.12.2008 - Preşedinte - Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, Ministerul Economiei şi Finanţelor, Str. Apolodor nr. 17, Bucureşti;

• 23.01.2007 – 04.04.2007 - Preşedinte interimar - Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, Ministerul Economiei şi Finanţelor, Str. Apolodor nr. 17, Bucureşti;

• 03.02.2005 – 04.04.2007 - Vicepreşedinte (cu rang de subsecretar de stat) - Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, coordonator al Departamentului Administrarea Veniturilor Statului, Ministerul Economiei şi Finanţelor, Str. Apolodor nr. 17, Bucureşti;

• 15.03.2001 – 03.02.2005, Controlor Financiar, Curtea de Conturi a României, Str. Lev Tolstoi Nr. 22-24. cod 011948, Sector 1 Bucureşti;

• 03.08.1998 – 14.03.2001, Director General Adjunct – Direcţia Generală a Finanţelor Publice şi a Controlului Financiar de Stat Bucureşti, Ministerul Economiei şi Finanţelor, Str. Apolodor nr. 17, Bucureşti;

• 14.01.1994 – 03.08.1998 - Controlor Financiar - Curtea de Conturi a României – Direcţia de Control Financiar Bucureşti, Curtea de Conturi a Romaniei, Str. Lev Tolstoi Nr. 22-24, cod 011948, Sector 1, Bucureşti;

• 15.10.1990 – 14.01.1994 - Inspector de specialitate – Direcţia Generală a Controlului Financiar de Stat Bucureşti, Ministerul Economiei şi Finanţelor, Str. Apolodor nr. 17, Bucureşti.

ALTE INFORMAŢII RELEVANTE
• La data de 28 aprilie 2012, am fost reales Preşedinte al Camerei Consultanţilor Fiscali, al Consiliului Superior şi al Biroului Permanent. Pe data de 07.05.2012 m-am suspendat din această funcţie, iar la data de 19.12.2012 am demisionat;

• În data de 03 mai 2007, am fost ales Preşedinte al Camerei Consultanţilor Fiscali, al Consiliului Superior şi al Biroului Permanent;

• Am fost numit prin Ordinul Ministrului Finanţelor Publice nr. 309/21.03.2005 în funcţia de RESPONSABIL DE PROGRAM (proiect) – în terminologia PHARE Senior Programme Officer (SPO) pentru 4 programe/proiecte ale Ministerului Finanţelor Publice, finanţate din bugetele PHARE 2002, 2003 si 2004, privind finalizarea armonizării legislaţiei fiscale şi consolidarea administraţiei fiscale.

EDUCAŢIE ŞI FORMARE

• Noiembrie 2004 - Doctor în Economie, Susţinerea publică a Tezei de Doctorat, specializarea - Relaţii financiar-valutare cu tema „Stimularea investiţiilor internaţionale prin facilităţi financiare vamale şi valutare”, A.S.E. Bucureşti;

• 1998 – 2004 - Doctorand, A.S.E. Bucureşti, Facultatea de Finanţe, Asigurări, Bănci şi Burse de Valori;

• 1986 – 1990 - Licenţiat în Economie, Economist / diplomă de licenţă, A.S.E. Bucureşti, Facultatea de Finanţe - Contabilitate;

• 1992 - Stagiu de specializare privind T.V.A.;

• Decembrie 2000 - Absolvirea cursurilor „Standarde internaţionale de Contabilitate” şi „Standarde internaţionale de Audit”, organizate de Institute of Chartered Accountants of Scotland, decembrie 2000;

• Decembrie 2004 - Acces stagiu Camera Auditorilor Financiari din România;

• 2006 - Consultant fiscal;

• 2007 - Curs de nivel inalt „Securitate şi bună guvernare” – Colegiul Naţional de Apărare.

Limbi străine: Engleza, Franceza

APTITUDINI
Creativitate, profesionalism, perseverenţă, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, mediere

COMPETENŢE ŞI APTITUDINI ORGANIZATORICE
Abilitatea în a organiza şi conduce instituţii publice şi organizaţii mari şi foarte mari, cum ar fi:
• Ministerul Economiei, Comerţului şi Mediului de Afaceri;
• Agenţia Naţională de Administrare Fiscală;
• Direcţia Generală a Finanţelor Publice şi a Controlului Financiar de Stat Bucureşti;
• Camera Consultanţilor Fiscali din România.
• Competenţe în managementul de proiect: RESPONSABIL DE PROGRAM în 4 proiecte privind finalizarea armonizării legislaţiei fiscale şi consolidarea administraţiei fiscale

0 comentarii:

CV Horia Uioreanu - presedintele Consiliului Judetean Cluj

Poza Horea UioreanuHorea Dorin UIOREANU
CONTACT: Telefon: 0372-640030 -  int.130
                                Fax: 0264-596726

                                Email: cabinetpresedinte@cjcluj.ro

                                Web: www. cjcluj.ro

Date biografice:

Data şi locul naşterii: 23.05.1960, Cluj-Napoca;

Stare civilă: căsătorit, 2 copii;

2005 2011- membru în Comisia pentru buget, finanţe, bănci,

2011 – prezent – membru în Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Preşedinte al Comisiei Permanente comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului  pentru relatia cu UNESCO

Preşedinte al Grupului parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran

Membru în grupurile parlamentare de prietenie cu Regatul Suediei, Republica Indonezia şi Republica Libaneză

 

Studii şi specializări

 Studii: superioare;

Liceu:

1975 - 1977 - Liceul "George Coşbuc" din Cluj-Napoca;

1977 - 1979 - Liceul "Tehnofrig" din Cluj-Napoca;

Facultate: Facultatea de Geologie, Geografie, Biologie (secţia Inginerie Geologică şi Geofizică), Universitatea "Babeş-Bolyai" din Cluj-Napoca;

Studii post-universitare: multiple calificări în domeniul financiar-bancar şi al asigurărilor.

-         cursurile Colegiului Naţional de Apărare

 

Decorat cu Crucea Transilvană a Mitropoliei Clujului, Albei, Crişanei şi Maramureşului

Decorat cu Crucea Sf. Iosif a episcopiei Greco-Catolice de Cluj-Gherla

Vicepreşedinte al Camerei de Comerţ, Industrie şi Agricultură a judeţului Cluj

Membru Rotary Samus Cluj

Vicepreşedinte Societatea Academică Gh. I. Brătianu

 

 

Activitate profesională:

 

Profesia: inginer;

Ocupaţia: Vicepreşedinte al BT Asigurări;

Domeniul de activitate: financiar asigurări;

Ruta profesională:

1986 - 1990 - inginer la IPEG Maramureş, Baia Mare;

1990 - 1992 - inginer la IPEG Cluj-Napoca;

1992 - 1994 - director Romdelta Exchange SA Cluj-Napoca;

1994 - 1995 - director SAR Transilvania Asigurare-Reasigurare SA Cluj-Napoca

1995 – 2004 -  vicepreşedinte BT Asigurări Cluj-Napoca.

 

Funcţii, activităţi într-o organizaţie din administraţia publică centrală sau locală:

Iunie 2012 – preşedintele Consiliului Judeţean Cluj

2004- iunie 2012 - deputat PNL, vicelider al Grupului PNL,

2005 - 2011- membru în Comisia pentru buget, finanţe, bănci,

2011 – iunie 2012 – membru în Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

2008 – iunie 2012 - Preşedinte al Comisiei Permanente comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului  pentru relatia cu UNESCO

2008 – iunie 2012 - Preşedinte al Grupului parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran

2008 – iunie 2012 - Membru în grupurile parlamentare de prietenie cu Regatul Suediei, Republica Indonezia şi Republica Libaneză

 

Consilier local 1996 - 2000, 2000 - 2004, 2004 - decembrie 2004

 

În calitate de consilier local am iniţiat peste 1000 de proiecte de hotărâri care au vizat administrarea oraşului, reducerea taxelor şi impozitelor locale, precum şi eficientizarea administraţiei publice.

 

Ca şi deputat, sunt iniţiator a peste 60 de proiecte de legi, cele mai importante vizând protecţia chiriaşilor, înfiinţarea de abatoare şi vânzarea cărnii şi a produselor de carne de producţie internă, statutul cadrelor didactice etc.

Am iniţiat şi un proiect de lege prin care cer ca fostele cazărmi, dar şi alte clădiri ale armatei acum nefolosite, să treacă în administrarea consiliilor locale pentru a li se găsi utilitate.

- CV publicat pe siteul oficial al CJ Cluj

0 comentarii: