Mariana Campeanu - ministru al Muncii

Ministrul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice, Mariana Câmpeanu. CV publicat de Guvernul Romaniei, Cabinetul Victor Ponta

7Data naşterii: 1 mai 1948

Cetăţenia: română

 

EXPERIENŢA PROFESIONALĂ

Mai 2012 - prezent: Ministrul Muncii, Familiei și Protecției Sociale

Dec. 2012 – Prezent: Senator în Parlamentul României, Senatul României

Dec. 2010 – Dec. 2012: Deputat în Parlamentul României, Camera Deputaţilor

Sept. 2008 - dec. 2008: Ministrul Muncii, Familiei şi Egalităţii de Şanse

Mai 2007 - sept. 2008: Preşedinte cu rang de secretar de stat, Casa Naţională de Pensii şi alte Drepturi de Asigurări Sociale

Febr. 2001 - aprilie 2007: Director executiv, Casa Judeţeană de Pensii Ilfov

Febr. 1998 - febr. 2001: Director general, Direcţia de Muncă şi Protecţie Socială Ilfov

Iunie 1984 - febr. 1998: Șef serviciu, Comisia Naţională pentru Statistică

Mai 1973 - iunie 1984: Economist, Direcţia Centrală de Statistică Bucureşti

August 1971 - mai 1973: Economist statistician, Direcţia Judeţeană de Statistică Ilfov

 

EDUCAŢIE ŞI FORMARE

2004 – 2005: Institutul Naţional de Administraţie – Formare specializată în administraţia publică pentru funcţionarii publici cu funcţie de conducere

August 2004: Institutul Naţional de Administraţie – Program de perfecţionare „Managementul instituţiilor de asigurări sociale”

August 2003: Institutul Naţional de Administraţie – Program de perfecţionare „Managementul protecţiei sociale”

Martie 2003: Institutul Naţional de Administraţie – Program de perfecţionare „Managementul resurselor umane în Administraţia Publică”

1989: A.S.E. – Studii post universitare „Analiza indicatorilor economici în industrie”

1971 - A.S.E.: Facultatea de Calcul economic şi cibernetică economică

 

INFORMAŢII SUPLIMENTARE SPECIALIZĂRI:

„Reflectarea tranzacţiilor financiare în Sistemul Conturilor Naţionale” - Milano;

Stagiu privind analiza statistico-economică a unităţilor industriale - Paris;

Stagiu de perfecţionare în domeniul indicatorilor infra-anuali - Lisabona;

Stagiu de perfecţionare în anchete de conjuctură şi previziuni macro-economice, pe termen scurt şi mediu - Paris;

Stagiu de informare privind sistemul de asistenţă socială comunitar - Anglia, Irlanda, Spania;

Stagiu de informare privind sistemul public de pensii - Suedia.

 

FUNCŢII, ACTIVITĂŢI ÎNTR-UN PARTID POLITIC

2007-prezent - Membru BPN PNL;

2011 - Vicepreşedinte ONFL Romania;

2007- 2011 - Preşedinte al OFL Sector 2 si membru in ONFL;

2010 - Preşedinte Interimar al PNL Sector 2;

2009-prezent - Preşedinte Comisia de Munca si Coeziune Sociala – PNL

2004-2006 - Vicepreşedinte PNL Sector 2 si Vicepreşedinte CCMB PNL;

1998- 2009 - Membru (Trezorier) in Biroul Politic Teritorial- PNL Sect. 2;

1997- Membru PNL .

2 comentarii:

  1. Doamna Ministru, Bunà ziua
    Và rog sà-mi permite-ti sà ma scuz pentru deranjul care l-am cauzat la pesoana dumneavoastrà. As vrea sà và scriu mai multe dar nu stiu dacà adresa de mesagerie este privatà sau adresa de birou si nu vreau sà và ocup timpul de relaxare cu cel de muncà. Astept ràspunsul du-voastrà si và multumesc pentru colaborare. Cu multà stimà je[---]et@gmail.com

    RăspundețiȘtergere
  2. Acesta nu este un mod potrivit pentru a o contacta pe dna ministru. Incercati prin secretariatul Ministerului: Adresa: Ministerul Muncii

    RăspundețiȘtergere