Remus Pricopie (ministrul Educatiei Nationale) - CV

remus-pricopiePromovat de Ecaterina Andronescu, care i-a fost sef in mai multe ocazii



































. Informații personale
NumeleRemus PRICOPIE
NaționalitateRomână
Data / Locul nașterii22 ianuarie 1970 / Ceahlău, Neamț, România
SexM
Stare civilăCăsătorit, 2 copii

extrase din CV-ul postat pe siteul Guvernului

- din 1998 decan si rector la SNSPA, Facultate de Comunicare și Relații Publice (FCRP)

Activitati in Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului:










februarie 1996 – iunie 2003 / noiembrie 2007 – octombrie 2009
Titlu/poziția deținută

  • Consilier al Ministrului Educației - ianuarie – octombrie 2009

  • Secretar de Stat pentru Învățământ Superior – noiembrie 2007 - decembrie 2008

  • Ministru ad-interim (cu delegare) – mai 2008

  • Consilier al Ministrului Educației – decembrie 2001 – iunie 2003

  • Secretar General - mai 2001 – septembrie 2001

  • Purtător de cuvânt, Director al Direcției de Relații Publice – ianuarie 2001 – mai 2001

  • Expert, Direcția de Relații Publice –octombrie 1998 – ianuarie 2001

  • Purtător de cuvânt – iulie 1997 – octombrie 1997

  • Expert, Direcția de Învățământ Superior și Cercetare –februarie 1996 – iulie 1997



vezi CV-ul Romantat pe siteul Guvernului

despre exagerarile din CV-ul ministrului, vezi Articolul din Adevarul

despre ministrii impusi de Ecaterina Andronescu, vezi Alt articol din Adevarul:
Remus Pricopie a fost desemnat ministru al Educaţiei. El a mai cochetat cu aparatul guvernamental, de fiecare dată sub conducerea ministrului Ecaterina Andronescu. În perioada 2001-2003, Remus Pricopie a fost consilier al ministrului Educaţiei, Ecaterina Andronescu. În 2001, el a fost numit secretar general al Ministerului Educaţiei şi purtător de cuvânt, director al direcţiei de comunicare din Ministerul Educaţiei.

0 comentarii: